Owl Tour 4-dniowy wyścig MTB

Czym jest Owl Tour ?

Pierwsza edycja Owl Tour planowana jest w dniach 23-26 lipca 2020 w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. Proponowane są 3 etapy ze startu wspólnego, podzielone na dwa poziomy trudności (dystanse 40 - 90km). Zwieńczeniem będzie niedzielny wyścig na czas, podczas którego zawodnicy będą wspinać się na szczyt Wielkiej Sowy (wysokość: 1015m n.p.m, wybitność: 485m).

Baza noclegowa planowana jest w okolicach miejscowości Sowina oraz Ludwikowice Kłodzkie. W okolicy znajduje się wiele atrakcji dla zawodników i ich rodzin.

W trakcie etapu zawodnicy odwiedzą wyjątkowe miejsca. Chcemy aby na trasie znalazły się m.in.: Martwy las, czy bunkry Adolfa Hitlera (Riese). Jednak szczegóły odcinków zostaną udostępnione w późniejszym terminie. Owl Tour tworzony jest przy współpracy z największym i najstarszym organizatorem wyścigów w tej okolicy - Bike Maraton. Daje to Wam gwarancję na niesamowite przeżycia i brak nudy na trasie, czy po zakończonym etapie. Dla najlepszych przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe. 

 

Dbamy o przyrodę, dlatego każdy uczestnik poprzez opłatę startową przyczynia się do finansowania lokalnych projektów wspierających oczyszczanie okolicy ze śmieci. Prosimy nie pozostawiać śmieci na szlakach, przy drogach, czy w miejscach do tego nie przeznaczonych. Na bufetach istnieje możliwość wyrzucenia wszystkiego, co zalega w kieszonkach.

© 2019 - 2020 Owl Tour